K_A09_RD Babice

Datum: 10.01.2009
Místo: Babice u Říčan
Stupeň: STS, DSP
Realizováno: 01/2009 - 10/2009
Společnost: build&build s.r.o.

Majitel objektu v Babicích nás v roce 2009 oslovil s požadavkem na přestavbu, stavební úpravy rodinného domu z roku 1920. Požadavkem bylo zachování půdorysného tvaru, ale kapacitně chtěl objekt přizpůsobit pro život mladé rodiny s dvěma dětmi.

 

Navrhovaná přestavba objektu představuje vybudování vstupní haly s šatními skříněmi, která je přístupna v místě současného vstupu uprostřed severní části objektu. Záchod i koupelna v 1.NP jsou zachovány. Bude vytvořena nová obytná hala ve střední části objektu, která je přes posuvné panely napojena na jídelnu. Jídelna je součástí obytného prostoru, kde se nachází krbová kamna, kuchyňský kout a obývací část. Z obytné haly je rovněž přístup do technické místnosti, kde je umístěn plynový kotel a prostor pro domácí práce.

Z technické místnosti je přístupná garáž pro dvě auta a dále je možné z technické místnosti vstoupit na zahradu. Zahrada, jižně od objektu, je rovněž přístupna z terasy, přilehlé ke střední části dvorní fasády. Terasa je přístupna z obytné haly.

 

V obytné hale, která je centrálním prostorem objektu, je umístěno lehké schodiště do podkroví. Schodiště má atypická 3 ramena šířky 1m, kdy z jednoho se vstupuje přímo do hostinského pokoje se samostatným wc i koupelnou, druhé výstupní rameno vede do soukromé části podkroví. Tu tvoří dva jižně orientované dětské pokoje, ložnice, šatna a společná koupelna s wc. V severní střední části objektu je vytvořena malá logie pro vizuální kontrolu vstupu do objektu.

Osvětlení podkroví bude řešeno střešními okny, dětské pokoje pak díky nové přístavbě okny běžnými.

DALŠÍ PROJEKTY

NAPIŠTE NÁM

Zahájení stavby již do 14 dnů!

Chcete stavět rodinný dům?
Máte vlastní developerský projekt?
Vlastníte pozemek a zajímají vás možnosti jeho zhodnocení?

team@buildbuild.cz