A78_RD Strašice

Datum: 11.11.2013
Místo: Strašice
Stupeň: STS
Realizace: 11/2013 - 11/2013
Společnost: build&build s.r.o.
Investice: 6.900.000,- Kč

Investiční záměr předpokládá výstavbu novostavby přízemního rodinného domu na pozemku parc.č.86 a parc.st.291, kat.úz. Strašice, který má celkovou velikost cca 2000m2 a je v majetku rodiny investora. Pozemek je svažitý směrem k jihozápadu, má přibližně obdélníkový tvar s rozměry 40x50m a celkové převýšení je téměř 3m. Orientace pozemku je dle podélné osy přibližně severojižní.
V současné době se na pozemku nachází původní stavení rodinného domu a hospodářských budov. Investiční záměr předpokládá jejich odstranění, dále pak provedení terénních úprav a svahování dle návrhu.


POŽADAVKY

 • Zděný přízemní dům s minimem schodů
 • Garáž pro 3 automobily
 • Bydlení jednoho z rodičů je blízkou součástí domu
 • Pracovna v blízkosti vstupu
 • Technická místnost – kotel, pračka
 • Vytvoření zimní zahrady – conservatory
 • Obývací pokoj spojen s kuchyní a jídelnou
 • Varný ostrůvek v kuchyni
 • Spíž v blízkosti kuchyně
 • Krb vnitřní venkovní v jednom tělese
 • Požadavek na prosklené plochy, hodně slunce, světlo
 • Ložnice rodičů s vlastní šatnou a koupelnou
 • Požadavek na větší množství úložných prostor - šatny
 • Terasa - decking – přístupná ze všech pokojů

 

 

VARIANTA 1

 

První předložená varianta vychází z přání investora vytvořit přízemní rodinný dům, který bude mít velké prosklené plochy a jehož dispoziční řešení bude splňovat předem dané nároky a požadavky – viz.výše.

Byl navržen koncept domu vinoucí se podél východní hranice tak, že se otáčí směrem na jihozápad, kde je nejhodnotnější část pozemku, co se týče slunečního svitu a tím pádem umístění pobytové části zahrady. Tvar objektu rodinného domu je zalomený, vytvořený ze tří hlavních segmentů, které nesou specifickou funkci:

 1. Nejjižnější segment je vstupní, pracovní, s bytem pro hosty
 2. Hlavní – centrální – segment je hlavním obytným prostorem
 3. Západní segment je privátní s ložnicí a dětskými pokoji

Garáž je navržena pro tři osobní automobily s tím, že v rámci této garáže je rovněž velký prostor pro uskladnění zahradní techniky, nářadí apod. a rovněž je zde možnost vytvořit pracovní stůl – dílnu.

Z garáže je dále možno vstoupit přímo do domu, do vstupní haly, která je rovněž přístupná z venku, ze západní strany poté, co se obejde garáž po mírných jezdeckých schodech při západní stěně garáže. Vstupní hala je vybavena množstvím šatních skříní, které jsou řešeny jako vestavěné a jsou součástí stěny oddělující další provozy této vstupní části.

Ze vstupní haly je rovněž přímo přístupný byt pro hosty, který je možno vybavit vlastní kuchyňskou linkou a hygienickým koutem.

Dále je ze vstupní haly přístupná samostatná šatna a koupelna s wc. Následuje prostor zimní zahrady, odkud je výhled na jihozápad a je zde tedy možno plně využít svitu nízkého západního slunce. Zimní zahrada má celoprosklenou západní stěnu, stejně jako následující – centrální obytný prostor, jehož jižní prosklená stěna přechází v klínově prosklenou střešní část a vytváří tak světelný klín, který celý centrální prostor osvětluje přirozeným světlem. Obytný prostor zahrnuje velkorysý kuchyňský kout s varným ostrůvkem, který nabízí posezení na barových židlích v přítomnosti hostitele. S prostoru kuchyně je přístupná prostorná spíž, stejně jako technická místnost, kde je kromě kotle a technického vybavení situována rovněž pračka se sušičkou.

Z obytného prostoru se dále vstupuje do soukromého západního křídla, kde jsou umístěny ložnice a dětské pokoje.  

DALŠÍ PROJEKTY

NAPIŠTE NÁM

ZAHÁJENÍ STAVBY JIŽ DO 14 DNŮ

Chcete stavět rodinný dům?
Máte vlastní developerský záměr?
Vlastníte pozemek a zajímají vás možnosti jeho zhodnocení?

Společnost build&build s.r.o., se sídlem Chudenická 1059/30, Hostivař, 102 00 Praha 10, IČ 06097529 zapsaná u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou C 276061 zpracovává v případě odeslání formuláře ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, následující osobní údaje: jméno, příjmení, e-mailovou adresu a telefon, které jsou nutné zpracovat pro vytvoření nabídky služeb, jednání o této nabídce či za účelem odpovědi na vznesený dotaz. Toto zpracování umožňuje ust. § 5 odst. 2 písm. b) zákona o ochraně o osobních údajů. Poskytnuté osobní údaje budou společností build&build s.r.o. zpracovávány po dobu jednání o uzavření smlouvy, nejdéle však 1 rok od vyplnění a odeslání formuláře.