A143_RD Vysoký Újezd

Datum: 01.06.2018
Místo: Vysoký Újezd u Berouna
Stupeň: STS, DSP, DPS, Realizace
Realizováno: 04/2018 - 12/2019
Společnost: build&build s.r.o.

Novostavba rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu je navržen v zástavbě moderních rodinných domů na kraji obce Vysoký Újezd. Pozemek je umístěn v zatáčce a má tak atypický tvar. Ten vybízí k tvůrčímu přístupu v řešení umístění objektu rodinného domu, pro který byla zvolena severovýchodní partie pozemku. K objektu se majitelé dostávají při východní hranici pozemku. Před samotným objektem rodinného domu je umístěna garáž s dílnou, kde je rovněž umístěna technologie bazénu. Garáž je navržena jako samostatný objekt, suchou nohou k ní lze přejít pod stříškou mezi objektem RD a garáží. Kromě toho se na západní straně pozemku nachází bazén, který je z objektu RD přístupný terasou. Terasa ostatně obklopuje převážnou západní část objektu RD. Na pozemku je pak v severní partii vytvořen prostor pro bylinkovou zahradu, případně altán k rozjímání o odpočinku.

Stavba rodinného domu je navržena individuálně pro potřeby investora a bude sloužit k trvalému bydlení pro čtyřčlennou domácnost. Jedná se o jednopodlažní objekt s rovnou střechou a střešními světlíky. Vnitřní dispozice obsahuje velkorysou předsíň s šatnou, při východní fasádě pomocné provozy - samostatné wc, technickou místnost a spíž; z předsíně se pak vchází do obytného prostoru - kuchyně s jídelnou a prostorného obývacího pokoje s krbem. S obývacího pokoje a s jídelny je vstup na terasu, kdy k jídelně je vytvořeno terasové polo-atrium. To nabízí příjemný a klidný prostor venku, současně však částečně ukrytý před zraky sousedů. Severní část objektu je navržena jako soukromá, ložnicová část. Ve východní části je samostatná ložnice se svou koupelnou, v západní části jsou pak dva dětské pokoje s výstupem na terasu. Je zde také společná koupelna s wc a pracovna / hostinský pokoj.

Přes nevelkou zastavěnou plochu se podařilo vytvořit velmi efektivní dispozici s chytrými detaily a dispozičními vazbami, které jsou navrženy pro konkrétního uživatele k jeho spokojenosti.

DALŠÍ PROJEKTY

NAPIŠTE NÁM

Zahájení stavby již do 14 dnů!

Chcete stavět rodinný dům?
Máte vlastní developerský projekt?
Vlastníte pozemek a zajímají vás možnosti jeho zhodnocení?

team@buildbuild.cz