14-12-2022

Připravili jsme architektonické řešení rodinného domu na Dobříši

Standardní aktualita

Mezi naše letošní projekty patří již několikátý architektonický návrh rodinného domu. Tentokrát jsme na požadavek investora připravili studii umírněného a zároveň moderního rodinného domu na Dobříši.

Spread the love

Jasným zadáním investora bylo vytvořit takový architektonický návrh, který bude splňovat požadavky na účelnost a především celkovou energetickou úsporu objektu. Vzhledem k tomu, že se nebude jednat o výstavbu na zelené louce, nýbrž rekonstrukci, byť rozsáhlou, byly stavební úpravy navrženy tak, aby byl stávající objekt zachován ve své suterénní části i části 1NP.

Pro celkové zvětšení uvažovaného prostoru byla na místě původního přístavku v 1NP navržena přístavba, která byla výškově dorovnána do úrovně 2NP a hmotově přičleněna ke stávajícímu objektu.

V úrovni 2NP bylo navrženo odstranění stávajícího podkroví, střechy až do úrovně stávajícího věnce. Následně byla navržena nástavba 2NP, která bude zastřešena pultovou střechou, vizuálně schovanou za převýšenými atikami tak, aby vzhled objektu vyvolával dojem moderní funkcionalistické vily s plochou střechou.


Zpět na přehled

Inspirujte se našimi realizacemi

Dokončili jsme 100+ projektů po celé ČR

Aktuality z poslední doby

 • Aktualita

  16-1-2023

  Navrhli jsme moderní a funkční rodinný dům ve Zbraslavicích

  V průběhu podzimu loňského roku jsme se s naším týmem s nadšením pustili do dalšího zajímavého projektu a připravili architektonickou studii moderního rodinného domu v obci Zbraslavice.

  Číst více
 • Aktualita

  9-12-2022

  Navrhli jsme moderní rodinný dům v Roudnici v Krkonoších

  Pro našeho klienta jsme v průběhu letošního roku v ateliéru 𝗯𝘂𝗶𝗹𝗱&𝗯𝘂𝗶𝗹𝗱 připravili unikátní architektonický návrh dvoupodlažního rodinného domu, který je usazen do panenské přírody Krkonoš.

  Číst více
 • Aktualita

  7-12-2022

  Architektonické návrhy odborných učeben pro 5 základních škol v Přerově

  Pustili jsme se do modernizace učeben, kabinetů a dalších objektů na základních školách v Přerově.

  Číst více